خانه » زمین شناسی

زمین شناسی

طرزکار لرزه نگار

طرزکار لرزه نگار

http://media.roshd.ir/sites/all/modules/flowplayer/flowplayer/flowplayer.swf ادامه مطلب »

تغییر گونه های جانداران

تغییر گونه های جانداران

تغییر گونه های جانداران الگوی تغییر تدریجی برمبنای نظریه‌ی داروین، گونه‌های جدید حاصل تجمع تدریجی تفاوت‌ها در افراد یک جمعیت‌اند. برمبنای این نظریه، تکامل فرایندی است که به آهستگی پیش می‌رود و طی سالیان متمادی (هزاران یا میلیون‌ها سال) پیوسته جریان داشته است. این نظریه را ” الگوی تغییر تدریجی ” می‌نامیم. برمبنای الگوی تغییر تدریجی، وقتی گونه‌ای به گونه‌ای ... ادامه مطلب »

زمین ساخت ورقه ای

زمین ساخت ورقه ای

زمین ساخت ورقه ای کاربرد و موارد مصرف بوراکس برای خرید بوراکس به این سایت  وارد شوید. تکتونیک صفحه ای:زمین ساخت ورقه ای پوسته زمین از تعدادی ورقه متحرک تشکیل شده است که دائما در حال برخورد یا دور شدن از هم هستند. سخت کره از نه ورقه بزرگ و دوازده ورقه کوچکتر تشکیل شده است. قاره ها،‌ورقه های قاره ... ادامه مطلب »

وگنر و سرگذشت زمین

وگنر و سرگذشت زمین

وگنر و سرگذشت زمین فرانسیس بیکن،فیلسوف انگلیسی (۱۶۲۵-۱۵۶۱)متوجه شد که قسمت غربی قاره آفریقا با قسمت شرقی آمریکای جنوبی در اقیانوس اطلس شباهتهای پیوستگی زیادی دارند.اوبیان نمود که این دو قاره به هم پیوسته بده و به دلایلی از هم جدا شده اند.           کاربرد و موارد مصرف بوراکس برای خرید بوراکس به این سایت  وارد ... ادامه مطلب »