خانه » نجوم

نجوم

شبیه ساز حرفه ای ماه

شبیه ساز حرفه ای ماه

پیشنهاد می کنیم که حتما Phases of the Moon Free  را دریافت کرده و با استفاده از این شبیه ساز حرفه ای تقویم ماهانه و یا روزهای هفته را مشاهده فرمایید. این برنامه تمام اطلاعات مربوط به فیس ماه ، خورشید ، زمان طلوع و غروب خورشید ، فاصله ماه تا زمین و وجود چاله های فضایی در ماه را ... ادامه مطلب »

سیارک چیست؟

سیارک چیست؟

سیارک چیست؟ سیارک چیست؟ سیارک‌ها سیارات بسیار کوچکی هستند که از صخره و فلز ساخته شده‌اند. سیارک‌ها معمولاً اجسام نامنتظمی هستند و بر گرد خورشید حرکت می‌کنند. هزاران سیارک در منظومه خورشیدی ما وجود دارند . بسیاری از آنها میان مدار مریخ و مدار هرمز مشتری قرار گرفته‌اند و گرد خورشید می‌گردند. دسته‌ای دیگر از آنها در مکان‌های دیگر منظومه ... ادامه مطلب »

بررسی علمی ماه گرفتگی و خورشید گرفتگی

بررسی علمی ماه گرفتگی و خورشید گرفتگی

بررسی علمی ماه گرفتگی و خورشید گرفتگی بررسی علمی ماه گرفتگی و خورشید گرفتگی گرفت‌های ماه و خورشید از بدو تمدن بشری همیشه زیبا و جذاب به شمار نیامده است و چون این پدیده با اوضاع طبیعی این دو جرم مهم آسمان زمین منافات داشته، لذا آن را شوم می‌پنداشتند. ولی اکنون این پدیده فرصت زیبایی است تا انسان‌ها را ... ادامه مطلب »

شهاب سنگ ها / از دیدگاه آیات قرآن وروایات

شهاب سنگ ها / از دیدگاه آیات قرآن وروایات

شهاب سنگ ها / از دیدگاه آیات قرآن وروایات روزانه هزاران تُن شهاب از آسمان با سرعتی معدل پنجاه کیلومتر در ثانیه به طرف زمین سرازیر می شود که اگر جوّ زمین وجود نمی داشت، زمین و کلیه موجودات ساکن در آن به یکباره نابود می شدند. دانشمندان می گویند هر شهابی به قدرت یک بمب اتمی می تواند در ... ادامه مطلب »

شهاب سنگ

شهاب سنگ

یا شهابسنگها حامل حیات اند؟ زمانی این نظریه رواج داشت که شهابسنگها حامل تخمهای زنده اند و بنابراین به انتشار زندگی در نقاط مختلف جهان کمک می کنند امروز دیگر کارشناسان این نظریه را قبول ندارند. با این حال بعضی دانشمندان برآنند که شهابسنگها ممکن است دارای نشانه غیر زنده ای از موجود های زنده ای باشند که زمانی در ... ادامه مطلب »