خانه » دانلودنرم افزار » نرم افزار شیمی » نرم افزار شیمی کروکودیل Crocodile chemistry
نرم افزار شیمی کروکودیل Crocodile chemistry
نرم افزار شیمی کروکودیل

نرم افزار شیمی کروکودیل Crocodile chemistry

نرم افزار شیمی کروکودیل Crocodile chemistry

آیا تا به حال هوس کرده اید که ۵ گرم طلا را در اسید های مختلف بریزید تا به چشم ببینید که حل می شود یا نه؟ ودر نهایت یک لیتر تیزاب سلطانی (بدون ترس از خورندگی و بخارات بدبو و مضر و آن ) درست کرده واز مشاهده ی حل شدن طلاها لذت ببرید. خود من که  تا کنون موفق به انجام چنین کاری نشده ام!

 

 
مواد شیمیایینرم افزار Crocodile chemistry  علی رغم نام ترسناکش، یکی ازجالب ترین و دوست داشتنی ترین نرم افزارهای آموزش شیمی آزمایشگاهی درسطح دبیرستان است و هرکس که برای اولین بار کار با آن را تجربه کند، بدون شک چند ساعتی را بی اختیار صرف بررسی قسمت های متنوع و جالب این آزمایشگاه مجازی خواهد کرد. از ویژگی های مهم این برنامه کاربر پسند (User Friendly) بودن آن است، به گونه ای که حتی کاربر نیاز به یادگیری طرز کار با برنامه یا مراجعه به Help برنامه را احساس نمی کند، هر چند که برنامه Tutorial های قوی ای نیز دارد. مواد و وسایلی که انتخاب شده اند، به طور کامل نیازهای یک آزمایش در سطح دروس دبیرستان را تامین می کنند ونحوه ی کار با آن ها بسیار راحت است. اگر پیش ازاین با برنامه های مشابه نظیر Chemlab کار کرده و مشکلات کار با آن ها راتجربه کرده باشید، متوجه خواهید شد که برنامه Crocodile به گونه ای طراحی شده که با حداقل پیام های خطا (ی اعصاب خرد کن) مواجه شده و البته پس از کمی آشنایی بیشتر با برنامه، اصلا مواجه نمی شوید.
برنامه جدا از منوها و میله ابزارهای استاندارد که بین همه ی برنامه های تحت سیستم عامل ویندوز مشترک هستند، دارای ۳ تختانه (پانل) اصلی است که عبارتند از:نمایش اتم ها و یون ها

(Models): شامل مثال ها و نمونه های از پیش طراحی شده و محل نمایش آزمایش های مورد علاقه شماست. ویرایش ۵۰۴ (سال ۲۰۰۵) این برنامه دارای ۷۰ آزمایش از پیش طراحی شده در زمینه های اسیدها و بازها، واکنش های فلزها، سرعت واکنش ها، الکتریسیته و الکترولیز، تیتراسیون ها، جداسازی و… می باشد. در مورد هرآزمایش اطلاعاتی نیز در مورد بحث نظری و نحوه انجام آزمایش ارائه شده است.

(Parts) : شامل مواد شیمیایی (مثل فلزها، اسیدها، بازها، نمک ها، گازها و… )، تجهیزات (مثل چراغ بونزن،سه پایه ،ابزار الکتروشیمی و…) ، وسایل شیشه ای ( بشرها،ارلن ها، پیپت ها و… )، شناساگرها و ابزار ارائه ( مثل نمودار، تصویر، انیمیشن و…) است که برای کار با ابزارارائه، نیاز به مهارت بیش تری دارید.

(Properties) : که محل تنظیم خواص اشیا، شامل وسایل (مثل حجم ظرف ها) ، مواد (مثل غلظت محلول ها) و تنظیمات صحنه است.
 

 


برای استفاده ازهرماده یا وسیله کافیست آن را از تختانه کنار، به داخل صحنه بکشید، هنگام انجام واکنش ها، نرم افزار، امکانات جالبی در اختیارتان می گذارد. به طور مثال، می توانید فعل و انفعالات را به شکل معادله های شیمیایی که دائما با پیشرفت واکنش تغییر می کنند ببینید ٬ یا ازمشاهده انیمیشن های شبیه سازی تغییرات درسطح مولکولی که حتی تناسب کمی اتم ها نیزدر آن رعایت شده است، لذت ببرید. درصورت آشنایی بیشتربا برنامه می توانید نمودارهای تغییرات حجم ،pH و… را در آزمایش هایی نظیر تیتراسیون ها رسم کنید. برنامه یک جدول تناوبی ساده نیز دارد.

 

حجم نرم افزار : ۲۰ مگابایت

دانلود:

 

کاربرد و موارد مصرف بوراکس

برای خرید بوراکس به این سایت  وارد شوید.

فروش بوراکس

درباره‌ admin555

تصویر پروفایل از  admin555

جوابی بنویسید