خانه » دست ورزی

دست ورزی

ساخت اسلایم

ساخت اسلایم

  ساخت اسلایم ۱  مواد مورد نیاز: ۱ ۱/۴ فنجان آب گرم ۱ فنجان هر چسب سفید ۲ قاشق غذاخوری بوراکس مواد غذایی رنگ آمیزی (اختیاری) GAK (بوراکس-رایگان flubber به) چسب ۱ فنجان نشاسته مایع ۱ فنجان رنگ خوراکی flubber به خوراکی ۱ می (۱۴ اونس) از شیر تغلیظ شده شیرین ۱ قاشق غذا خوری از نشاسته ذرت رنگ خوراکی ... ادامه مطلب »

آموزش ساخت اسلایم

آموزش ساخت اسلایم

خمیر اسلایم چیست اسلایم یک ماده خمیری است که حالت ژلاتینی دارد و به شکل های گوناگوی درمیاد خمیر اسلایم یک وسیله بازی برای کودکان است و با آن می توانند اشکال و اجسام درست کنند و خمیر اسلایم در زمینه افرایش خلاقیت و مهارت های فردی کودکان بسیار موثر می باشد. اموزش ساخت اسلایم برای ساخت اسلایم به موارد ... ادامه مطلب »

بوراکس چیست

بوراکس چیست

کاربرد و موارد مصرف بوراکس http://slime.ir خرید کیت اسلایم برای خرید بوراکس به این سایت  وارد شوید. بوراکس کمازبرد زیادی دارد .از جمله در تاکسیدرمی که به عنوان محافظ پوست بکار می رود بوراکس – سدیم بورات ̨̨̨ سدیم تترا بورات یا دی سدیم تترا بورات – ترکیب بورونی مهم بوریک اسید ̨ ترکیبی معدنی و یک نمک بوریک اسید است. ... ادامه مطلب »

شیرین کردن زیتون با سود

شیرین کردن زیتون با سود

به نام خدا روش تهیه کنسرو زیتون سبز با سود اربرد و موارد مصرف بوراکس برای خرید بوراکس به این سایت  وارد شوید. زیتون از دیرباز به عنوان یکی از منابع تامین کننده مواد غذایی بشر به شمارمی رفته و شاخه زیتون همواره سمبل صلح و دوستی تلقی گردیده است۰ درخت زیتون به دلیل مقاومت به کم آبی و سازگاری ... ادامه مطلب »

ساخت واندوگراف

ساخت واندوگراف

کاربرد و موارد مصرف بوراکس برای خرید بوراکس به این سایت  وارد شوید. ساخت واندوگراف این دستگاه “مولد واندوگراف” نام دارد. موزه های علمی و مراکز تحقیقاتی مدل های بزرگ تری از آن را دارند که می توانند چند صدهزار ولت برق تولید نمایند. دستگاه ما خیلی ضعیف است، با این وجود می تواند جرقه هایی به طول ١سانتیمتر (بین انگشت و ... ادامه مطلب »

ژنراتور ساده بادی

ژنراتور ساده بادی

یکی از راههای استفاده از انرژی های پاک، استفاده از انرژی باد است. در ساخت این کیت ساده شما با طرز کار ژنراتور آشنا می شوید، همچنین می توانید طرح دلخواه خودتان را روی آن پیاده کرده و با خلاقیت خودتون از روش های دیگری استفاده کنید.         فراموش نکنید که ژنراتور انرژی تولید نمی کند بلکه ... ادامه مطلب »

سیم پیچ پرنده

سیم پیچ پرنده

در این فعالیت عملی شما شاهد پرتاب و حرکت سیم پیچ خواهید بود. علت این پدیده در واقع دفع سیم پیچ بوسیله  اهنربا ها است.           شکل ها کاملا گویا هستند، فقط اگر شما از سیم نازک تر استفاده کنید حرکت سیم پیچ سریع تر و روان تر خواهد بود، چون سیم کلفت مانع حرکت سیم ... ادامه مطلب »

معلق کردن مداد در هوا

معلق کردن مداد در هوا

شما با این فعالیت زیبا ساعت ها می توانید سرگرم شوید. با سعی و خطا باید به یک قانون علمی در مورد آهنربا ها پی ببرید.             آهنربا های حلقوی نیز قطب  N  و S   دارند اگر شما رعایت نکنید نمی توانید کارهای زیر را بسازید قانون آعنربا ها: قطب های هم نام یکدیگر را ... ادامه مطلب »

اثر الکتریسیته بر قطب نما

اثر الکتریسیته بر قطب نما

این فعالیت به شما می اموزد که اطراف سیم های حامل برق چه اتفاقی می افتد، و سیم حامل برق چه تاثیری بر اطراف خود می گذارد؟؟؟ شما چگونه عقربه های یک قطب نما رو منحرف کنید؟؟؟     مطابق شکل وسایل رو سوار کنید ، یک قطب نمای کوچک رو داخل سیم پیچ قرار دهید ، و سپس دو ... ادامه مطلب »

ساخت تاب برقی

ساخت تاب برقی

با ساخت این دستگاه پی خواهید برد از سیمی که الکتریسیته عبور می کند در اطرافش یک میدان مغناطیسی قوی تولید می شود و این بنا و ساختار موتور های الکتریکی و ژنراتور می باشد.             مانند شکل زیر وسایل و پایه ها رو به هم وصل کنید، سعی کنید سیم های نازک آویزان به ... ادامه مطلب »

رفتن به نوارابزار