عضويت سريع
شناسه :
نام اصلي:
ايميل:
تايپ مجدد:
رمز عبور:
تايپ مجدد:
 
فروشگاه2
این بلوک در حال حاضر فاقد محتوی می باشد .
کلاس درس در کشورهای جهان
زندگینامه نیل آرمسترانگ

نیل الدن آرمسترانگ فضانورد آمریکایی متولد ۵ اوت ۱۹۳۰، نخستین انسانی است که طی ماموریت آپولو ۱۱ در ۲۰ ژوئیه ۱۹۶۹ (۲۹ تیر ۱۳۴۸) بر کره ماه گام نهاد.

 

 نخستین پرواز فضایی آرمسترانگ با جمینای۸ در سال ۱۹۶۶ بود که وی به عنوان فرمانده عملیات انجام وظیفه می‌کرد.دومین و آخرین پرواز وی فرماندهی ماموریت آپولو ۱۱ برای فرود بر ماه در ۲۰ ژوئیه ۱۹۶۹ میلادی بود.


 

 

 


آرمسترانگ از نوجوانی به خلبانی علاقه مند شد و در زمانیکه همه جوانان هم سن او به دنبال گرفتن گواهینامه خودرو بودند وی به دنبال پرواز در آسمان بود به طوریکه گواهی پرواز خود را قبل از گواهی رانندگی خودرو گرفت.

 او ابتدا به دانشکده مهندسی وارد شد ، سپس به عنوان یک خلبان هواپیما های جنگی در نیروی دریایی خدمت کرد، تعداد 78 ماموریت در جنگ کره انجام داد و سپس به عنوان خلبان هواپیمای آزمایشیx-15 به همکاری با ناسا پرداخت. بعد از آن به فرماندهی سفینه‌های جمینی8 و آپولو 11 انتخاب شد. از سال 1971 ناسا راترک کرده و به دانشگاه برگشت و به درجه پرفسوری علوم هوا فضا رسید. او در حال حاضر وارد بازار تجارت شده است. هنگامیکه قدم بر سطح ماه گذاشت جمله‌ای به یاد ماندنی گفت: این یک قدم کوچک برای یک نفر و قدمی بزرگ برای بشریت است.


آپولو ۱۱  ماموریتی از مأموریت‌ های پروژهٔ آپولو است که منجر به اولین فرود انسان بر روی کره ماه شد. این ماموریت ‌ها توسط سازمان فضایی ایالات متحده آمریکا، ناسا، سازماندهی شده بودند. در ماموریت آپولو ۱۱ سه فضانورد به نام ‌هاینیل آرمسترانگ، باز آلدرین و مایکل کالینز شرکت داشتند که نیل آرمسترانگ و باز آلدرین بر روی کره ماه پیاده شدند.

 


آپولو ۱۱ نخستین فضاپیمای حامل انسان بود که بر سطح ماه فرود آمد. آپولو ۱۱، پنجمین فضاپیما از مجموعهٔ آپولو می‌باشد و سومین فضاپیمای حامل انسان است که به سمت ماه پرتاب شده‌است. این فضاپیما در تاریخ ۱۶ ژوئیه ۱۹۶۹ به سمت ماه پرتاب شد. چهار روز بعد از پرتاب در ۲۰ ژوئیه در حالیکه کالینز در سفینهٔ اصلی، که به دور مدار ماه می‌چرخید، باقی‌مانده بود، آرمسترانگ و آلدرین با ماه ‌نشین به سطح ماه رفتند.این پرواز به پروژهٔ «ارسال انسان به ماه و بازگرداندن سالم او به زمین تا پایان دههٔ ۱۹۶۰» را که از برنامه ‌های جان اف کندی بود، جامهٔ عمل پوشانید.آپولو 11 نیل الدن آرمسترانگ فضانورد
ارسال شده در مورخه : ، -78 فروردين ماه، -621 توسط admin  پرینت

مرتبط باموضوع :

 زندگینامه نیکولاس کوپرنیک  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 3921 مشاهده
 زنـــدگی نـــامه دکتر حسابی  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 3951 مشاهده
 زندگینامه یوری گاگارین  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 12341 مشاهده
 زندگینامه ارشمیدس  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 2735 مشاهده
 زندگینامه جیمزوات  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 2011 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
اشتراک گذاري مطلب